Dal Makhani - soczewica w pomidorach [280 g] 8,99 zł

W Indiach, zarówno z przygotowywaniem jak i spożywaniem potraw wiążą się pewne rytuały – na przykład do jedzenia używa się wyłącznie prawej ręki – lewa jest uznawana za nieczystą. Główny posiłek spożywany jest przez rodziny indyjskie wieczorem – główne miejsce na stole zajmuje wspólna misa z ryżem.

Charakterystyczny dla indyjskiego ryżu jest jego żółtawy kolor i specyficzny smak uzyskany dzięki dodanemu w czasie gotowania szafranowi (kurkuma). Z tym właśnie ryżem spożywane są różne potrawy, z których jedną z najbardziej popularnych jest dal (daal, dhal, dahl). Podstawowym składnikiem tego dania jest soczewica urid (urad) dal, zwana też fasolką urid. Danie to pochodzi z północnych Indii, tradycyjne jest w rejonach takich jak Pendżab, Delhi, czy Uttar Pradesh. Sekretem jego prawidłowego przyrządzenia jest niezwykle powolne gotowanie, przez wiele godzin, z użyciem węgla drzewnego. Dal Makhani to dal przyrządzany w ostrym sosie pomidorowo-śmietanowym.

Skład: fasolka urid 27%, puree pomidorowe 35%, śmietanka 5%, olej bawełniany, cebula, czerwona fasola Kidney, orzechy nerkowca, świeży czosnek i imbir, papryczki chilli, liście kolendry, kurkuma, cynamon, kardamon, goździki, przyprawy. Równie dobrze jak z ryżem smakuje z chapatis, lub Naan.

Spróbujcie też może co nie co "spolszczonego" przepisu na .

Data dodania produktu do sklepu: wtorek, 4 lipca 2017.
Recenzje
Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:
Kadhai paneer - ser, pomidory, cebula i papryka [280 g]
Kadhai paneer - ser, pomidory, cebula i ...
9,99 zł
Mydło naturalne [200 g]
Mydło naturalne [200 g]
3,99 zł
Mąka Pivetti na pizzę i foccacio typ "00" [1 kg]
Mąka Pivetti na pizzę i foccacio typ ...
4,99 zł
Kapitan Jack [75 g]
Kapitan Jack [75 g]
4,69 zł
Przyprawa OMA [100 g]
Przyprawa OMA [100 g]
5,49 zł
18-tka pikantna [100 g]
18-tka pikantna [100 g]
5,99 zł