Kurkuma - oryginalna indyjska [100 g] 5,99 zł

Rośliny z rodziny imbirowatych to żródło wielu przypraw – należy do nich też ostryż zwany też szafranicą, żółcieniem, a najczęściej – kurkumą. Ze względu na złocistożółty kolor początkowo była ona wykorzystywana jako barwnik – dopiero potem odkryto jej zastosowanie w gotowaniu. Jednym ze składników kurkumy jest kurkumina - substancja, której działanie przeciwnowotworowe jest szeroko udokumentowane.

Przyprawa ta w Indiach rozpowszechniona jest jako środek przyspieszający gojenie ran oraz kojący niestrawność, najprawdopodobniej ma też korzystne działanie w profilaktyce i leczeniu takich chorób jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, czy nawet choroba Alzheimera.

Ma łagodny korzenny smak i zapach, w Indiach i całej południowo-wschodniej Azji stosowana jest przede wszystkim do barwienia i przyprawiania ryżu. Ma bardzo szerokie zastosowanie w hinduskiej kuchni wegetariańskiej, jako jeden z głównych składników tradycyjnych mieszanek masala, czy curry.

Szczególnie nadaje się do przyprawiania dań z fasoli, czy soczewicy, quinoa, owoców morza, dań z drobiu. Ze wspaniałym skutkiem można jej dodawać do jajecznicy, omletów, czy też różnych warzyw i sera, a także baraniny, czy wołowiny.

Data dodania produktu do sklepu: poniedziałek, 16 stycznia 2017.
Recenzje
Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:
Soja [160 g] nasiona
Soja [160 g] nasiona
2,49 zł
Olej sezamowy [250 ml]
Olej sezamowy [250 ml]
19,99 zł
Imbir na chłodne dni [90 g]
Imbir na chłodne dni [90 g]
6,15 zł
Mąka orkiszowa pełnoziarnista drobnomielona [1 kg]
Mąka orkiszowa pełnoziarnista drobnomielona ...
10,99 zł
Żelatyna spożywcza 10 listków [30 g]
Żelatyna spożywcza 10 listków [30 g]
4,99 zł
Ziarno żyta BIO [500 g]
Ziarno żyta BIO [500 g]
2,99 zł