Curry indyjska Kaldysz [100 g] 6,69 zł

Curry to przede wszystkim nazwa grupy potraw kuchni indyjskiej – warzywa, ryby, czy nawet mięso w pikantnym sosie. Tysiące odmian curry różnice smakowe zawdzięczają różnym kompozycjom przypraw – tzw. masali, przyrządzanej na bieżąco, ucieranej za każdym razem w moździerzu ze świeżych składników.

W Europie nazwa "curry" kojarzy się jednak z mieszanką sproszkowanych przypraw – angielskie "curry powder", niekiedy zmieszanych z olejem, lub ghee – czyli pastą curry. Niemal niespotykany w samych Indiach zwyczaj mielenia i mieszania przypraw "na zapas" został wprowadzony przez Brytyjczyków w XVIII wieku – wracający do kraju po niekiedy bardzo długim pobycie w koloniach zabierali ze sobą swoje ulubione mieszanki masali.

Curry przede wszystkim proponujemy dodawać do ryżu – nadaje mu wyrazisty smak i zapach oraz piękny kolor. Szczególnie ułatwia trawienie wszelkich tłustych potraw, ale także nadaje się do przyprawiania dań wegetariańskich, ryb, jaj i serów. Potrawy z curry nie pobudzają pragnienia, jego smak można podkreślić kilkoma kroplami soku cytrynowego.

Prezentowana mieszanka składa się z chilli, kolendry, owoców kminu rzymskiego, gorczycy, pieprzu czarnego, nasion kozieradki, liści Koenegii Murraya (tzw. Drzewo Curry), imbiru, kurkumy, cynamonu i goździków. Została wyprodukowana w Indiach.

Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz na jego stronie internetowej.
Data dodania produktu do sklepu: poniedziałek, 5 stycznia 2009.
Recenzje
Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:
Pestki dyni ciemnozielone [400 g]
Pestki dyni ciemnozielone [400 g]
12,99 zł
Mąka kukurydziana BGL [500 g]
Mąka kukurydziana BGL [500 g]
3,99 zł
Melasa trzcinowa sypka [500 g]
Melasa trzcinowa sypka [500 g]
10,99 zł
Sos Habaneros Molidos [220 g]
Sos Habaneros Molidos [220 g]
14,99 zł
Olej z pestek dyni Fandler [6x500 ml]
Olej z pestek dyni Fandler [6x500 ml]
449,90 zł
Soja połówki EKO [500 g]
Soja połówki EKO [500 g]
4,99 zł