Brokuł włoski [20 g] nasiona 6,99 zł

Mówi się, że kiełki są witaminową bombą. I nie bez powodu. Podczas kiełkowania zmagazynowane w nasionku składniki zamieniane są na łatwo przyswajalne przez organizm substancje: witaminy i minerały, odżywcze białka, enzymy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Są kiełki kopalnią cennych składników odżywczych a przy tym prawie nie mają kalorii. Zawarty w nich magnez i potas pomagają uporać się ze stresem i apatią a spora dawka witaminy C uodporni na infekcje.

Można dodawać je do sałatek, zup, twarożku, posypywać nimi kanapki. Najlepiej jeść je na surowo bo wtedy są najwartościowsze, tylko kiełki roślin strączkowych trzeba sparzyć wrzątkiem.

Szczególnie wartościowe dla człowieka są kiełki brokuła, który jest warzywem zasobnym w witaminy A, C, B1, B2, PP, wapń, żelazo, fosfor, magnez. Kiełki brokuła mają też lecznicze właściwości – tak jak i dojrzałe brokuły zawierają sulforafan – szczególną substancję z grupy flawonoidów, zapobiegającą powstawaniu raka, a także w pewnych przypadkach, powstrzymującą rozwój komórek nowotworowych. Istotne jest, że kiełki zawierają nawet do 20 razy więcej sulforafanu niż dorosła roślina. Najwięcej jest go w trzydniowych kiełkach. Spożycie 50 g kiełków dostarcza organizmowi tyle samo tej substancji, co spożycie 1 kg brokuła. Kiełki brokułów powinny więc być stałym elementem w diecie ludzi chorych lub zagrożonych chorobami nowotworowymi. W brokule i jego kiełkach jest także koenzym Q10.

JEŚĆ TRZYDNIOWE!!!!

Kiełki brokuła są pikantne w smaku, doskonale pasują do kanapek i mieszanych sałat.

Data dodania produktu do sklepu: wtorek, 22 kwietnia 2008.
Recenzje
Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:
Morwa biała suszone liście [50 g]
Morwa biała suszone liście [50 g]
4,49 zł
Czarnuszka [100 g]
Czarnuszka [100 g]
7,79 zł
Bulion lubczykowy [65 g]
Bulion lubczykowy [65 g]
6,59 zł
Mleko sojowe Natumi EKO [1 l]
Mleko sojowe Natumi EKO [1 l]
7,79 zł
Makaron Soba [300 g]
Makaron Soba [300 g]
11,99 zł
Chipsy kokosowe BIO [150 g]
Chipsy kokosowe BIO [150 g]
6,99 zł