Lucerna Alfalfa [80 g] nasiona 4,49 zł

Kiełki lucerny zawierają rzadko występującą w roślinach witaminę B12, na której niedobór narażeni są wegetarianie. Poza tym są bogate w witaminy A, C i D oraz lecytynę. Poprawiają pamięć, mają właściwości pobudzające.

Mówi się, że kiełki są witaminową bombą. I nie bez powodu. Podczas kiełkowania zmagazynowane w nasionku składniki zamieniane są na łatwo przyswajalne przez organizm substancje: witaminy i minerały, odżywcze białka, enzymy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Są kiełki kopalnią cennych składników odżywczych a przy tym prawie nie mają kalorii. Zawarty w nich magnez i potas pomagają uporać się ze stresem i apatią a spora dawka witaminy C uodporni na infekcje.

Można dodawać je do sałatek, zup, twarożku, posypywać nimi kanapki. Najlepiej jeść je na surowo bo wtedy są najwartościowsze, tylko kiełki roślin strączkowych trzeba sparzyć wrzątkiem.

Kiełki z lucerny to jedne z najmniejszych kiełków, ale przewyższają inne swoją wartością odżywczą. Nie na darmo aRABOWIE ZWALI JE "kiełkowym królem" lub "ojcem wszelkiego pożywienia". Zawierają ok. 35% łatwo przyswajalnego białka i wszystkie ważniejsze witaminy i minerały, w tym dużo witaminy A, C i D oraz lecytynę. Są również bogatym źródłem żelaza oraz zawierają rzadko występującą w roślinach witaminę B12. Z tych względów są szczególnie cenne dla wegetarian. Podobnie jak kiełki soi, można je dodawać do potraw z woka i z patelni, zawsze jednak pod koniec smażenia.

Kiełki z lucerny są bardzo łagodne i z tego względu mogą być podawane nawet małym dzieciom. Jemy je żólte, kilkucentymetrowe.

Data dodania produktu do sklepu: wtorek, 22 kwietnia 2008.
Recenzje
Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:
Kasza gryczana niepalona EKO [4 kg]
Kasza gryczana niepalona EKO [4 kg]
36,00 zł
Barszczyk wegetariański [140 g]
Barszczyk wegetariański [140 g]
3,79 zł
Mąka Pivetti na pizzę i foccacio typ "00" [1 kg]
Mąka Pivetti na pizzę i foccacio typ ...
4,99 zł
Herbata Honeybush super grade [100 g]
Herbata Honeybush super grade [100 g]
9,99 zł
Kostka rosołowa wegetarianska BIO [66 g]
Kostka rosołowa wegetarianska BIO [66 g]
5,49 zł
Czarnuszka [100 g]
Czarnuszka [100 g]
7,79 zł