Fasolka Mung [160 g] nasiona 3,99 zł

Mówi się, że kiełki są witaminową bombą. I nie bez powodu. Podczas kiełkowania zmagazynowane w nasionku składniki zamieniane są na łatwo przyswajalne przez organizm substancje: witaminy i minerały, odżywcze białka, enzymy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Są kiełki kopalnią cennych składników odżywczych a przy tym prawie nie mają kalorii. Zawarty w nich magnez i potas pomagają uporać się ze stresem i apatią a spora dawka witaminy C uodporni na infekcje.

Można dodawać je do sałatek, zup, twarożku, posypywać nimi kanapki. Ponieważ to jest roślina strączkowa, to trzeba sparzyć je wrzątkiem.

Kiełki fasolki Mung są bogate w witaminy i liczne aminokwasy. Zawierają duże ilości wapnia, żelaza, magnezu, potasu, siarki i wiele mikroelementów (jod, mangan, lit, selen). Zawartość tych wszystkich substancji i związków powoduje, że spożywanie ich wpływa na wytworzenie odporności w organizmie. Są również nieocenionym źródłem białka (ok. 20%). Dzięki obecności niezbędnych w procesie kiełkowania enzymów białko to jest łatwo przyswajalne, same kiełki zaś znacznie lżej strawne niż fasola. Kiełki fasoli Mung obniżają również poziom "złego" cholesterolu.

Są lekko chrupiące, powszechnie się je stosuje w daniach kuchni azjatyckiej, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Przechowywać po skielkowaniu w lodówce.

Data dodania produktu do sklepu: wtorek, 22 kwietnia 2008.
Recenzje
Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:
Woda różana [190 ml]
Woda różana [190 ml]
5,99 zł
Woda różana [300 ml]
Woda różana [300 ml]
8,99 zł
Żurawina z USA całe owoce [300 g]
Żurawina z USA całe owoce [300 g]
10,49 zł
Przyprawa do ziemniaków [60 g]
Przyprawa do ziemniaków [60 g]
6,79 zł
Pestki dyni ciemnozielone [200 g]
Pestki dyni ciemnozielone [200 g]
7,99 zł
Melasa trzcinowa sypka [500 g]
Melasa trzcinowa sypka [500 g]
10,99 zł