Menu dla 1 osoby na 7 dni

Sugestie posiłków

Śniadania

Chrupiąca gryka z melasą z dodatkiem dowolnych owoców sezonowych i herbata owocowa z fruktozą

Musli Adama zalane gorącym mlekiem sojowym

Powyższe produkty wystarczą na 4-5 śniadań.

Obiady

Pomidorowa Babci Zosi, kasza jęczmienna (pół opakowania) z pieczarkami z dodatkiem Alu Chana Chat

lub

Zupa z soczewicy Babci Zosi i kasza kuskus z sosem hinduskim tandoori plus surówka

lub

Zupa miso i ryż z jabłkami i śmietanką z owsa

Uwaga: Dania hinduskie np. Alu Chana Chat podgrzewa się w kąpieli wodnej w zamkniętym opakowaniu, trzeba umieścić wyjętą z kartonika torebkę na 3 minuty w garnku z gotującą się wodą. Ta metoda pozwala na szybkie i oszczędne przygotowanie kilku różnych takich dań jednocześnie.

Jedno opakowanie zupy Babci Zosi wystarczy na około 2 spore porcje, po wsypaniu do jednego litra zimnej wody zawartości obu saszetek z opakowania i zwykle 20-30 minutowym gotowaniu otrzymamy pyszną, pożywną zupę, która można zjeść z pieczywem jako samodzielne danie lub uczynić wstępem do drugiego dania. Kasza jęczmienna Babci Zosi lub Ryż z jabłkami to dwie osobno zapakowane saszetki w opakowaniu, łatwe do szybkiego ugotowania po przepłukaniu wodą zgodnie z instrukcją na opakowaniu, rekomendujemy dodać w czasie gotowania nieco masła, sól, (lub cukier - zależnie od rodzaju dania) i ulubione przyprawy. Kasza jęczmienna może być dodatkiem do gotowych dań hinduskich lub do jajek sadzonych, smażonej ryby czy kotleta, a kasza kuskus posłużyć jako baza do orientalnej sałatki tabouleh lub dodatek do dowolnych jarzyn na ciepło.

Łosoś z Alaski doskonale smakuje wprost z puszki, można dodać do smaku cytrynę i koperek.

Wzmacniająca i rozgrzewająca w chłodne wieczory japońska zupa miso to zupa instant, wystarczy zalać ją w kubeczku wrzątkiem, można dodać posiekany szczypiorek i serek tofu, opakowanie zawiera trzy poręczne saszetki.

Sos hinduski tandoori może być także wspaniałym rozwiązaniem dla wielbicieli mięsa - wystarczy usmażyć pokrojonego kurczaka lub wołowinę na woku lub patelni i dodać sos, a wtedy towarzystwo kaszy będzie również mile widziane.

Kontynuuj